Časté dotazy
Měření velikosti prstenu
Pokud neznáte svou velikost prstenu, nejste si jí jistí, nebo chcete prsten někomu darovat máme pro stručný návod jak na výběr velikosti.
Měření u nás ve studiu
Napište nám a domluvíme schůzku u nás v ateliéru Anežka Juhová Studio na adrese Malířská 9, Praha 7, 170 00. Změříme Vám jak velikost prstenu samotného, tak i obvod Vašeho prstu. Pokud máte prsten jako dárek, nejlepší možností je přijít s prstenem požadované velikosti, abychom jej mohli změřit. Výsledek je díky profesionálnímu měření a nástrojům nejpřesnější.
Domácí měření
Pokud je návštěva u nás mimo Vaše časové možnosti, existují různé způsoby, kterými je možné velikost změřit.
Vždy je potřeba změřit hodnotu vnitřního obvodu prstenu, tedy normovanou velikost (tedy 52 mm = EU velikost 52)
-
Měření bez prstenu
V tomto případě budete potřebovat pevný, nepružící materiál, který půjde obtočit kolem prstu. Ideální je proužek kancelářského papíru.
Prsty je potřeba měřit nejlépe v pokojové teplotě, kdy nejsou oteklé nebo prokřehlé zimou. Velikost prstu se může v průběhu dne a v závislosti na teplotě a vnějším prostředí měnit. Nejlepší je změřit prst několikrát během dne, abyste získali ideální velikost.
-
Proužek papíru obtočte kolem prstu, na kterém chcete prsten nosit. Velmi důležité je, abyste prsten přetáhli přes kloub prstu. Je tedy dobré měřit velikost právě u největšího kloubu prstu.
-
Místo setkání materiálu si označte.
-
Rozrolovaný proužek změřte pravítkem, tedy od okraje k místu, které jste označili. Číslo je vnitřní obvod prstenu v milimetrech, tedy požadovaná normovaná velikost. Pokud Vám vyšlo např. číslo 53 mm, Vaše normovaná velikost je EU 53 (viz. tabulka níže).
-
Měření s prstenem
Jestliže máte k dispozici prsten, který má Vámi požadovanou velikost.
-
Položte prsten na papír na rovné podložce a ostrým hrotem obkreslete vnitřní obvod prstenu. Je důležité, aby se prsten při obkreslování nehnul a vyšel vám tedy přesný kruh.
-
Změřte pravítkem průměr kruhu, tedy průměr prstenu.
-
Získané číslo v milimetrech vynásobíte číslem π, tedy 3,14. Získáte tak vnitřní obvod v milimetrech, tedy i požadovanou normovanou velikost. Pokud Vám např. vyšel průměr prstenu 14 mm, vynásobíte je číslem 3,14.